Звіти Power BI побудовані на основі табличних даних. Найбільш простими та поширеними є книги Excel та текстові файли CSV.

Візьмемо для прикладу книгу Excel, на якій міститься кілька сторінок із таблицями продажів товарів.

В Power BI Desktop на панелі вибору джерела обираємо іконку книга Excel.

Обираємо потрібний файл Excel через провідник та тиснемо “Відкрити”. 

Використовуючи навігатор, обираємо необхідні таблиці для формування запитів в редакторі Power Query та натискаємо кнопку “Перетворити дані“. 

Тим самим ми створюємо кілька запитів даних, які тепер можемо редагувати в редакторі запитів Power BI Desktop. 

Якщо всі запити будуть мати однакову структуру стовпців даних, можемо об’єднати їх в один спільний запит за допомогою інструменту редактору запитів Power BI Desktop Групувати-Додати запити-Доповнити запит.

У формі Додавання визначаємо та додаємо в перелік таблиці запитів, що необхідно поєднати в спільну. 

В результаті отримуємо нову таблицю з спільною структурою стовпців та даними, доданими з кількох, визначених таблиць запитів. Наш новий запит можемо перейменувати на панелі властивостей. 

Тепер можемо вимкнути завантаження первісних таблиць в модель Power BI, щоб не перевантажувати набір даних Залишимо активним завантаження лише нового спільного запиту з даними. Натискаємо Закрити і застосувати.

Після всіх проведених операцій будемо мати в моделі одну об’єднану таблицю, що буде оновлюватись актуальними даними відразу з трьох обраних нами таблиць в первісному джерелі – локальній книзі Excel. 

Підписка на новини

Підписавшись на новини від Leo Consulting, ви маєте можливість завжди з перших рук отримувати інформацію про старт програм навчання, івенти, статті та іншу корисну інформацію.